Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Yaz Tatilinde Çocuklar İle Yapılacak Etkinlik Önerileri

0

Yaz tatili, anne ve babalar için zorlayıcı olan dönemlerden biri. Enerji dolu olan çocukları oyalayabilecek ve aynı zamanda geliştirici aktiviteler bulmak, sanıldığından çok daha zor olabilir.

Tatil boyunca çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayacak ve keyifli vakit geçirmesini sağlayacak etkinlikler sayesinde eğlenceli bir yaz dönemi mümkün.

Tiyatro Eğitimi

Çocukların duyguları ve sanatı tanıması için en uygun etkinliklerden biri, tiyatro ve drama eğitimidir. Onlarca farklı duyguyu yaşarken, başka hayatlar tanımalarına da imkan veren eğitim sayesinde hem sanat sevgisi kazanmış hem de sahnenin tadını almış olacaklar.

Özellikle 7 ve üzeri yaş grupları için özel tiyatrolar tarafından sunulan eğitim programları, birçok farklı sanat dalını da deneyimlemelerine olanak sağlayacak. Müzikten dansa kadar deneyimleyebilecekleri sanat dallarından en keyif aldıklarını seçmeleri çok daha kolay olacak.

Şehir İçi Gezi

Ülkemizin her şehrinde yer alan tarihi ve dini yapılar, çocuklar için yeni deneyimlere de olanak sağlıyor. Özellikle büyük şehirlerde yer alan müzeler, ilgi alanları kapsamında seçilerek haftalık bir rutin haline de getirilebilir.

Ebeveynlerin, ziyaret edecekleri yerler hakkında önceden araştırma yapması ve yapının tarihi hakkında bilgi sahibi olması çocuğun ilgisini canlı tutan noktaların başında geliyor. İlginç tarihi gerçekleri de paylaşabileceğiniz gezilerinizde yakın yerleri birleştirerek tam günlük bir program da oluşturabilirsiniz.

Spor Sevgisi

Şehir merkezlerinde bolca bulunan spor tesislerinin düzenli ziyaretçisi haline gelmek de, çocuğunuzun gelişimine katkı sağlarken keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. Profesyonel ya da amatör olarak ilgilendiğiniz bir spor dalı varsa, siz de çocuğunuza eşlik edebilir ya da birlikte ders alabilirsiniz.

Çocukların enerjilerini atmalarını sağlayan ve fiziksel hareketlilik gerektiren futbol, basketbol ya da tenis gibi sporlara yönelebilirsiniz.

Sinema Günü

Maddi imkanı olan aileler için, her hafta düzenlenecek sinema günleri de iyi bir yaz etkinliği olacaktır. Maddi imkanı olmayan aileler ise, çeşitli kanallar üzerinden oldukça uygun fiyata elde edebilecekleri diskler yardımı ile evde sinema günleri düzenleyebilir.

Çocuğunuzun yaşına uygun olarak seçeceğiniz filmler sayesinde hem gelişimine katkı sağlayacak, hem de sanatla ilgili olmasını sağlayacaksınız.

Paylaş.

Yorum Yazın