Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

YIRTIK JEAN STİLİ İÇİN TAVSİYELER!

0

YIRTIK-JEAN-TRENDİ-TAVSİYE-MELEKLERİ

90’lı yılların trendleri yenilenerek geri dönüyor! Şu sıralar popüler bir dönüş yapan parçalardan biri de yırtık jeanler. Gençliğini 90’lı yıllarda yaşayan bir çok kişi makası eline alıp jean pantolonunu kesmiş ve Sertab Erener’in Yırtık pırtık blue jean” şarkısını söylemiştir.

Yırtık Jeanler 2010’lu yıllara dönüş yaparken yenilenmeyi ihmal etmedi. Bundan 20 yıl önce kadınlara “Dizleri yırtık jeanlerinizi topuklu ayakkabılarla giyeceksiniz.” desek herkes bizim çıldırdığımızı düşünürdü. Fakat bugünün modasında salaş, paçası kıvrık ve yırtık boyfriend jeanleri sivri uçlu topuklu ayakkabılarla giymek oldukça popüler.

90’lı yıllardan günümüze geri dönen bir diğer trend ise yüksel beller. Yüksek bel ve yırtık jean trendlerinin birleşiminden ise oldukça zarif ama bir o kadar da asi kadın silüetleri doğuyor.

Siz de bizim gibi yırtık jean stilllerini çok şık buluyorsanız, kendi gardırobunuzdakilerle uygulayabileceğiniz 4 stil önerimiz var!

1- Eskiyen jeanlerinizi metal ayak törpüleriyle istediğiniz yerden inceltip kendi yırtık jeaninizi yaratabilirsiniz. Böylece mağazalarda satılan jeanlerin üzerindeki yırtıkları abartılı bulanlar bu trendden uzak kalmamış olabilir!

2- Yazımızda bahsettiğimiz gibi dizleri yırtık boyfriend jeanler ile stilettoları kombinlemek son derece “trendy” bir stil yaratıyor. Üzerine de dik yakalı salaş bir gömlek giyebilirsiniz..

3- Yüksek belli yırtık, skinny jeanleri spor ayakkabılarla kombinleyin. Crop-top modeli tişört ve bluzlarla kombini tamamlayın!

4- Eğer bu trendi denemek için hevesliyseniz uzak durmanız gereken bir şey var! Evet jeanlerde yırtıklar ve yıpranmış bir görünüm hoş stiller yaratıyor fakat, diz bölgesinde kocaman dikdörtgen şeklinde bir boşluk olması pek hoş bir görünüm sergilemiyor.

Bloglar arasında dolaşırken  Elif Hanım‘ın da Bademle Buduk adlı sitesinde yırtık jeanlerden bahsettiğini gördük ve sizinle paylaşmak istedik. Elif Hanım’a bu ilham verici yazı için teşekkür ediyoruz. Yazıyı okumak için BURAYA TIK‘layabilirsiniz…

Meleklerimiz, yırtık jean trendi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve stil tavsiyelerinizi bekliyoruz…

Paylaş.

Yorum Yazın