Yaşamınızı kolaylaştıran tavsiyeler burada...

Yüz Aydınlatma Makyaj Tavsiyesi!

0

aydinlatma-makyaj-teknigi

Trendlerin ışık hızıyla değiştiği günlerde yaşıyoruz. Makyaj fırınlama tekniğini denememizin üzerinden fazla bir süre geçmeden şimdi yeni bir makyaj tekniği daha deniyoruz.

Yüz kontürü ve makyaj fırınlama yöntemlerinin aksine aydınlatma tekniği günlük kullanıma daha elverişli ve doğal bir görünüm yarattığı için son günlerin favorisi oldu. Aydınlatma tekniğini en çok kullanan ünlüler; son günlerin en gözde modelleri olan Gigi Hadid ve Kendall Jenner ile şarkıcı Jenifer Lopez. Çünkü ağır fondötenlere yer vermeyen bu teknik cilde doğal bir parlaklık ve gençlik aşılıyor.

Uygulama ise son derece basit. Fondöten ve kapatıcınızı her zamanki gibi uygulayıp yüzünüze oturması için 10 dakika bekleyin.Daha sonra bir aydınlatıcı yardımıyla alnınızı, çenenizi, elmacık kemiklerinizi , üst dudağınızı ve göz kapaklarının kaş çizgisini belirginleştirin.

Sıvı aydınlatıcıları fırça ile dağıtarak oldukça doğal bir uygulama yapabilirsiniz.

Bu makyajı ağır göz makyajı ve koyu rujlarla kombinlemek yerine daha taze görünümleri tercih edin. Şampanya rengi bir far ve uçuk pembe dudaklar muhteşem olur…

Paylaş.

Yorum Yazın